Newsletter Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika

Biuletyn Europejski


20121122_summit_0072%20kopia

Gra słów, gestów i emocji


O szczycie Unii Europejskiej 7-8. lutego 2013


Wielogodzinne narady, trudne negocjacje, pełne napięcia przerwy i kuluarowe rozmowy. Gra słów, gestów i emocji. Tak w skrócie wyglądał zakończony 8 lutego szczyt Rady Europejskiej, na którym przywódcy europejskich państw doszli do porozumienia w sprawie wieloletnich ram finansowych, czyli unijnego budżetu na lata 2014-2020. Kto był jego najważniejszym graczem? Co by było, gdyby porozumienia nie udało się osiągnąć? Odpowiadamy na te i inne pytania w artykułach poświęconych nowej „siedmiolatce”.

Euro5_european%20union%202012%20pe-ep

Budżet 2014-2020 z bliska


Stało się. Po burzliwych negocjacjach członkowie Rady Europejskiej doszli do porozumienia ws. kolejnej wieloletniej perspektywy finansowej. Wg zatwierdzonej w ubiegłym tygodniu propozycji Polska w latach 2014-2020 powinna otrzymać kwotę o 4 mld większą niż poprzednio.

Powietrze

Czyste powietrze dla Krakowa


Smog nad Krakowem to nie wyjątek. To codzienność. Niestety, fakty mówią same za siebie – co kilka dni w stolicy Małopolski przekraczane są normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Tylko trochę rzadziej padają prawdziwe rekordy. Co w tej sytuacji robić? Nie oddychać? Ale jak?

Gaz%20280x336

Trwa walka o łupki


KE rozpoczęła konsultacje społeczne ws. przyszłości rozwoju w Europie gazu łupkowego. To pierwszy krok w kierunku zapowiadanego przeglądu regulacji środowiskowych i przedstawienia stanowiska ws. wydobywania. Czy znów będziemy musieli walczyć o łupki?

Zywnosc_european%20union%202012%20pe-ep

Czy to już nagonka na polską żywność?


Wokół polskiej żywności jest ostatnio duże zamieszanie. Zaczęło się od afery z solą przemysłową, potem było zatrute mleko w proszku, niedozwolone substancje w polskim maśle i konina zamiast wołowiny w Irlandii. Czy powinniśmy się obawiać?

Małopolska

Co było? Co jest? Co będzie?


Za nami 41. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej, pełen zabaw, grania i śpiewania. W tym miesiącu zaprosimy Państwa na ciekawe wystawy twórczości artystycznej w Krakowie i nie tylko. Podsumujemy również konkurs "Kopalnia PO(KL)mysłów".

Świętokrzyskie

Co było? Co jest? Co będzie?


W Kielcach po raz piąty rozdano Świętokrzyskie Victorie. Nagroda Samorządu Województwa promuje najbardziej aktywne samorządy świętokrzyskie, przedsiębiorstwa i osoby działające na rzecz swoich środowisk.