Działalność

W regionie

Deputowany Bogusław Sonik w Parlamencie Europejskim przede wszystkim reprezentuje swoich wyborców z Małopolski i Ziemi Świętokrzyskiej. Działalność na rzecz obu województw pozwoliła mu pogłębić wiedzę dotyczącą zarówno problemów tych regionów, jak i ich możliwości i szans rozwoju.

Zaangażowanie posła Sonika było wielokrotnie doceniane i nagradzane, m.in. wyróżnieniem dla najlepszego posła do Parlamentu Europejskiego z regionu Małopolska – Świętokrzyskie w kadencji 2004-2009 (raport Instytutu Kościuszki i naukowców UJ, UE i PAN) oraz I miejscem w rankingu najaktywniejszych eurodeputowanych z województwa małopolskiego, przygotowanym przez „Gazetę Krakowską”.

Dscn0565

Wizyta w Ropie

Spotkanie noworoczne

W sobotę  - 1. lutego Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Sonik był gościem w Ropie w powiecie gorlickim. W Hali sportowej przy Gimnazjum w Ropie odbyło się doroczne otwarte spotkanie zorganizowane przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury dla przedstawicieli środowisk: zakładów pracy, przedsiębiorców, stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańców gminy.

Podczas spotkania wójt gminy Jan Morańda zaprezentował działalność gminy w ostatnim roku. Na szczególną uwagę zasługuje działalność Stowarzyszenia „Przyjaciół Ropy”, Koła Gospodyń Wiejskich i pierwszego w Polsce wiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wizytę zaliczamy do jak najbardziej udanych!

20140130_1436220446_jubileusz_lck

Małżeńskie Jubileusze w Libiążu

Trzydzieści siedem par świętowało swoje złote i diamentowe gody w Libiążu

W poniedziałek (28. stycznia) w Libiąskim Centrum Kultury 37 par z terenu gminy obchodzących w tym roku złote i diamentowe gody  zostało uhonorowanych medalami i upominkami za długoletnie pożycie małżeńskie. 

Specjalnie na tę okazję przygotowany został program artystyczny zaprezentowany przez zespoły „Zorza” i „Wrzos” z Żarek.  W uroczystości wziął udział także przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika.

Wszystkim parom obchodzącym jubileusz życzymy kolejnych wielu wspólnych lat spędzonych w miłości i zdrowiu!!!Fscn0543

Kolejna edycja akcji "Zbiorka dla Burka" zakończona rekordowym wynikiem!

Kraków

Tak Poseł Sonik zachęcał do wzięcia udziału w organizowanej kolejny już raz zimowej akcji "Zbiórka dla Burka": Chciałbym, żeby wszystkie psy i koty były tak szczęśliwe jak moja Paris! Kolejny raz organizuję zbiórkę dla Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zachęcam do przynoszenia karmy dla zwierząt i koców, które pomogłyby naszym czworonożnym przyjaciołom przetrwać zimę. Lista potrzebnych rzeczy dostępna jest na stronie schroniska.

Dary były przyjmowane od 3 do 20 grudnia codziennie w godzinach pracy  biura poselskiego (9.00-17.00) przy ulicy Kanoniczej 12.

Podopieczni krakowskiego schroniska otrzymali w ramach tegorocznej akcji ponad 130 kg karmy! Dziękujemy za każde otwarte serce! Za rok powtórka i liczymy na poprawę tego wyniku!

Serdecznie dziękujemy!

 

Pm8_8193

Słowińscy uhonorowani!

Medal Gloria Artis oraz Zasłużony dla Kultury Polskiej

11 grudnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki Joanna i Jan Słowińscy  odebrali z rąk wiceprezydent Krakowa Pani Magdaleny Sroki odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, o które wnioskował Poseł Bogusław Sonik.

Dzięki staraniom i inicjatywie Posła Bogusława Sonika podczas koncertu Joanna Słowińska została uhonorowana Medalem Gloria Artis Zasłużony Kulturze, a jej mąż odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Poseł Sonik wystąpił o nadanie tych wyróżnień Państwu Słowińskim ze względu na ich znaczący wkład w rozwój polskiej kultury.

Oprócz wręcznia odbędzie się przepełniony żywymi brzmieniami i urzekającym śpiewem koncert promujący najnowszą album Słowińskich, pt. "Archipelag".

Poniżej prezentujemy fotogalerię z uroczystości wręczenia medali oraz koncertu.

Dscn0506

Parlament Europejski - Twój Punkt Oparcia w Krakowie

Region

W miniony piątek w Krakowie z inicjatywy Posła Bogusława Sonika odbyła się projekcja filmu "Punkt Oparcia" w reż. Anny Ferens. Wydarzenie miało miejsce o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Instytutu Cervantesa w Krakowie przy ul. Kanoniczej 12.

Film "Punkt Oparcia" oparty jest na niepublikowanych dotąd materiałach archiwalnych i rozmowach z europarlamentarzystami. Stanowi on pasjonującą historię o tym jak Parlament Europejskich upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i innych krajach bloku wschodniego.

Poniżej znajdą Państwo fotogalerię z piątkowej projekcji.

20131117_152003

Obchody 99. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami

Region

W niedzielę, 17. listopada odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy bitwy pod Krzywopłotami.Posła Bogusława Sonik reprezentował na nich asytetnt regionalny - Gabriel Szuster.

Uroczystości miały miejsce na cmentarzu w Bydlinie, gdzie zostali pochowani legioniści Piłsudskiego. Obchody rocznicowe rozpoczęły się od przemarszu spod szkoły na teren cmentarza, pod pomnik legionistów. Odprawiona została tam Msza za dusze poległych. Po liturgii nadszedł czas na apel poległych i składanie wieńców okolicznościowych pod pomnikiem legionistów. Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu zaproszeni goście udali się do szkoły w Bydlinie, aby oglądnąć przedstawienie przygotowane przez młodzież i wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu lokalnego chóru.

Dscn0410

Wizyta Posła Sonika na Sądecczyźnie!

Parlament Europejski - Twój Punkt Oparcia

W miniony piątek i sobotę (tj.15  i 16 listopada 2013r.) Poseł Bogusław Sonik odwiedził Ziemię Sądecką, aby przedstawić  prezentację, pn. Parlament Europejski – Twój Punkt Oparcia połączoną z projekcją filmu w reż. Anny Ferens. Poseł Sonik odwiedził Nowy Sącz, Limanową i  Gorlice.


Film Punkt Oparcia w reżyserii Anny Ferens to pasjonująca opowieść o tym jak
w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego. Reżyserka dotarła do wielu uczestników wydarzeń z lat osiemdziesiątych i nagrała rozmowy z opozycjonistami z dawnej Czechosłowacji, Estonii, Polski, Rumunii i Węgier, a także z niektórymi ówczesnymi europarlamentarzystami, inicjatorami rezolucji w sprawach Europy Wschodniej. Film stanowi wyjątkową wizytówkę Parlamentu Europejskiego i może być okazją do przybliżenia jego działalności obywatelom Polski.

 

Dokument ten  powstał według pomysłu Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika, który odkrył, że w brukselskim archiwum są nagrania video i audio z debat z lat 80-tych (również z wizyty Jana Pawła II).

Szczegółowy program wizyty:

 

15 listopada 2013 (piątek)

·        11.40 - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego

ul. Grodzka 34, Nowy Sącz

·        15.00 - Limanowski Dom Kultury,

 ul. Bronisława Czecha 4, Limanowa

 

16 listopada 2013 (sobota)

·        12.00 - Restauracja PANORAMA

ul. Romanowskiego 6, Nowy Sącz

·        16.00 - Dwór Karwacjanów,

ul. Walerego Wróblewskiego 10A, Gorlice 

Dsc_0203

Obchody Święta Niepodległości w Libiążu i Miechowie

Libiąż, Miechów

 11 listopada br. odbyły się obchody Święta Niepodległości w Libiążu oraz w Miechowie. Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika reprezentował asystent regionalny Gabriel Szuster.

 W Libiążu obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, po czym pochód przeszedł na cmentarz aby złożyć kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Reprezentant Biura Posła Bogusława Sonika złożył kwiaty wraz z Posłem Tadeuszem Arkitem i Wicestarostą Powiatu Chrzanowskiego Marią Siudą.

 W  Miechowie  wraz z Posłanka Lidią Gądek złożone zostały kwiaty pod Pomnikiem Orła na miechowskim  rynku. Oficjalnym uroczystościom towarzyszyło także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Dariusza Marczewskiego.

Krzeszowice

Parlament Europejski - Twój Punkt Oparcia

Poseł Sonik w regionie

Dzisiaj (29 pażdziernika) w Krzeszowicach  odbyła się z inicjatywy Posła Bogusława Sonika  projekcja filmu "Punkt Oparcia" w reżyserii Anny Ferens połączona z prezentacją pn. "Parlament Europejski - Twój Punkt Oparcia".

Film Punkt Oparcia w reżyserii Anny Ferens to pasjonująca opowieść o tym jak
w latach 80-tych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego. Stanowi on wyjątkową wizytówkę Parlamentu Europejskiego i może być okazją do przybliżenia jego działalności obywatelom Polski.

Emisja filmu oraz prezentacja multimedialna w Krzeszowicach odbyły się w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

1395904_396983733763769_169587499_n_podpisane

Bogusław Sonik na ECOWEEK CRACOW 2013!

Czy Kraków ma szansę, aby stać się "eko - miastem"?

W minioną sobotę, tj. 26. października Poseł Bogusław Sonik wziął udział w konferencji zamykającej wydarzenie ECOWEEK  CRACOW 2013, która miała miejsce w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej.

ECOWEEK Kraków należy do cyklu międzynarodowych warsztatów i konferencji odbywających się w kilkunastu krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie, angażującego międzynarodowe grono ekspertów. Celem cyklu jest promocja proekologicznych rozwiązań w dziedzinie designu, architektury, urbanistyki, inżynierii środowiska, a także miejskiego stylu życia.